im_1_280Lachowice, dnia: 12.09.2010 roku

Bądź pozdrowiony krzyżu, gdziekolwiek się znajdujesz,
w polach, przy drogach, na miejscach, gdzie ludzie
cierpią i konają...na miejscach, gdzie pracują, kształcą się i tworzą.
Na każdym miejscu, na piersi każdego człowieka,
mężczyzny czy kobiety, chłopca czy dziewczyny.
Nie wstydźcie się krzyża.
Starajcie się, na co dzień podejmować krzyż
i odpowiadać na miłość Chrystusa.
Brońcie krzyża, nie pozwólcie,
aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach,
w życiu społecznym czy rodzinnym.
Dziękujmy Bożej Opatrzności za to,
że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych, szpitali.
Niech on tam pozostanie!
Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności
i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy,
i gdzie są nasze korzenie…”
Jan Paweł II.

Msze święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.

W dniu dzisiejszym przypada - wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

Dziś XVIII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

We wtorek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża. Z okazji tego święta warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach i oczyścić je. Zastanówmy się nad znaczeniem krzyża w moim życiu!
W tym dniu dokonamy aktu wynagrodzenia za wszelkie zniewagi krzyża oraz po Mszy świętej wieczornej, odbędzie się adoracja i ucałowanie krzyża, tak jak czynimy to w Wielki Piątek. Adoracja odbędzie się do godziny 19:00. Po adoracji krzyża zapraszamy na wspólną Drogę Krzyżową wokół kościoła. Prosimy przynieść z sobą świece.

Nazajutrz po święcie Podwyższenia Krzyża będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, która nie opuściła swojego Syna nawet w godzinie śmierci. Matka Boża stojąca pod krzyżem na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy krzyżu Jezusa Chrystusa jako znaku naszego zbawienia.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
  • W poniedziałek, 13 września - świętego Jana Chryzostoma.
  • W czwartek, 16 września, świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

We wrześniu szczególnie modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców. W nadchodzącym tygodniu będzie ku temu specjalna okazja, bo w piątek, 18 września, przypada święto Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, nadal jest on czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii przez jego wstawiennictwo będziemy prosić o świętość dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego Narodu i Kościoła.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy ku czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy świętej o godzinie 7:00 - rano Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony. Składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

Rodzinom od Numeru: 181 - 190 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Rodziny od Numeru: 191 - 210.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec kościele Róże: Pani Zofii Kwaśnej i Pana Jana Leśniaka.

Sołtys Sołectwa Lachowice, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Lachowic na zebranie wiejskie w dniu: 19 września 2010 roku tj. w przyszłą niedzielę o godzinie 11:30 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lachowicach. Zebranie wiejskie będzie dotyczyło Funduszu Sołeckiego i jego wykorzystanie w roku 2011 - oraz sprawy bieżące dotyczące naszego Sołectwa.