08099Lachowice, dnia: 5 września 2010 roku

Jakżeż łatwo byłoby wymienić
Błędy popełnione w przeszłości i te,
Które wciąż trwają i świadczą o niedowartościowaniu rolnictwa,
Które stało się terenem nieprzemyślanych eksperymentów,
Braku zaufania, a nawet dyskryminacji.
A rolnicy to przecież nie tylko ci, którzy karmią, ale także ci, którzy stanowią element stałości i trwania. Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy świętej, Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

Msze Święte dzisiaj o godzinie: 7:00 - 9:00 w kaplicy - 10:15 - 11:45 i ostatnia Msza święta o godzinie 18:00.

Wrzesień przemierzamy z Maryją. We środę, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt Maryjnych: Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Po Mszy świętej o godzinie 18:00 - błogosławieństwo nasion przeznaczonych do siewu. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny jest też okazją do specjalnej modlitwy matek i w intencji matek z naszej wspólnoty. Oby wszystkie matki, wychowujące małe i duże dzieci, a także te spodziewające się narodzin potomstwa, zawsze były blisko Maryi - najlepszej z matek.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • We wtorek - święty Melchior Grodziecki.
  • W czwartek - błogosławiona Aniela Salawa.

Informujemy, że Parafialne Świetno Dziękczynienia za tegoroczne plony, będziemy obchodzić w trzecią niedzielę września.

Rodzinom od Numeru: 171 - 180 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Rodziny od Numeru: 181 - 190.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Gałuszka i Pani Joanny Leśniak.

W przyszłą niedzielę XVIII - Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Informujemy wszystkich parafian, że zostały wydane dwudziestodwu stronicowe foldery z naszym kościołem i są już do nabycia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Cena jednego folderu to 5 zł. Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja przysłuży się lepszemu poznaniu piękna naszej świątyni, a także zachęci odbiorców do zwiedzenia ukrytego wśród starych drzew naszego kościoła.

Na prośbę rodziców Igi Prusak u której przy porodzie nastąpiło uszkodzenie nerwu splotu barkowego co wiąże się z całkowitym niedowładem prawej rączki dziecka i konieczne jest przeprowadzenie skomplikowanej operacji w klinice w Niemczech ( koszt takiej operacji to ok. 40.000 zł. - w najbliższych dniach wśród mieszkańców parafii zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na ten cel ).