im_1_242Lachowice, dnia: 22 sierpnia 2010

Tu, na Jasnej Górze, gdzie mieszka Królowa Polski,
w jakiś sposób zawsze byliśmy wolni.
O Jasną Górę też opierała się nadzieja narodu oraz wytrwałe
dążenie do odzyskania niepodległości,
wyrażane w tych słowach: „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie,
Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!”.

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dziś Gminne Dożynki w Hucisku.

W czwartek, 26 sierpnia będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Po Mszy Świętej o godzinie 7 00 i 18 00 - Odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.

Modlitwie Kościoła najbliższego tygodnia patronować będą:

• We wtorek, 24 sierpnia, święty Bartłomiej, apostoł Jezusa. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską;
  • W piątek, 27 sierpnia - święta Monika, matka świętego Augustyna, która płakała nad niewiarą swojego syna bardziej niż matka płacze nad grobem swojego dziecka i wymodliła nawrócenie syna. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe.
  • W sobotę, 28 sierpnia - święty Augustyn, Doktor Kościoła, jeden z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł imponującą drogę do poznania Chrystusa.

W piątek przypada rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi arcybiskupiej (ingresu do katedry wawelskiej) ks. Kard. Stanisława Dziwisza.

W sobotę 28 - sierpnia odbędzie się XXXVIII - Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło - Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce ministrantów, lektorów i młodzież z grupy apostolskiej, oraz ich rodziców.

Rodzinom od Numeru: 141 - 160 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 161 - 170.

W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Heleny Mikołajczyk i Pani Anny Leśniak.

Za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła w ubiegłą niedzielę składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Zapraszamy wszystkich na I Wystawę Fotograficzną pt. „Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa Wczoraj i dziś” poświęconą pamięci Jana Targosza.  Odbędzie się ona 19 września br. w remizie OSP Lachowice.

14.00 - Otwarcie wystawy
14.30 - Występ Orkiestry Dętej Gminy Stryszawa
15.30 - Występ KGW Lubniczanki z Lachowic
16.00 - Występ Młodzieżowej Kapeli Ludowej ze Stryszawy
19.00 - Zakończenie wystawy

W ramach wystawy zaprezentowane zostaną zdjęcia współczesnej i przedwojennej orkiestry dętej działającej na terenie gminy Stryszawa, oraz oryginalne instrumenty i nuty sprzed 70 lat.

Główny organizator: Serwis Internetowy www.kukow.pl
Współorganizatorzy: Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa, OSP Lachowice, KGW Lachowice