im_1_2391 - sierpnia 2010 roku

" Nie wystarczy przekroczyć próg,
trzeba iść w głąb. "

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś także zmiana tajemnic różańcowych. Msze Święte dzisiaj jak w miesiącach wakacyjnych.

Naszą modlitewną pamięcią ogarniamy pielgrzymów tak licznie zdążających na Jasną Górę.  Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Czynimy to z głęboką wiarą w sercu, wierni tradycji, którą otrzymaliśmy od naszych ojców.

Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

W piątek, 6 sierpnia Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdzie Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu.

W tym tygodniu będziemy wspominali:

• W środę, 4 sierpnia - świętego Jana Vianneya, wybitnego, choć prostego i skromnego kapłana, który swoją modlitwą i całkowitym oddaniem się pracy duszpasterskiej doprowadził do duchowego ożywienia, przekraczającego granice jego parafii. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach;
  • W czwartek, 5 sierpnia, przypada pierwszy czwartek miesiąca, pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa;
  • W piątek, 6 sierpnia - pierwszy piątek miesiąca, dzień wynagrodzenia Bogu za grzechy; natomiast w sobotę, 7 sierpnia, pierwsza sobota miesiąca, dzień poświecony Matce Najświętszej.

Okazja do spowiedzi świętej w czwartek i w piątek od godziny 17:00.

Rodzinom od Numeru: 101 - 120 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła od Numeru: 121 - 130

W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią: Róże Pani Julii Pająk i Pani Marii Ślusarczyk.