im_1_350Lachowice, dnia: 18 - lipca 2010 roku

Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba,
zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek.
Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku.
A wszystko to świadczy o miłości Stwórcy,
o ożywczej mocy Jego Ducha i o odkupieniu,
którego Syn dokonał dla człowieka i dla świata.
Jan Paweł II.

Dziękując Bogu za dzisiejsze spotkanie na niedzielnej Mszy Świętej, prośmy, byśmy nigdy nie zatracili „najlepszej cząstki” naszego życia, jaką jest autentyczna więź miłości z naszym Stwórcą.

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie świętego Szymona z Lipnicy, prezbitera.

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zasłaniając się wakacjami, oddalamy się od świątyni. Wierzyć w Chrystusa - to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata!

Msze Święte dzisiaj o godzina: 7:00 - 9:00 w kaplicy - 10:15 - 18:00.

W przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o godzinie 10:15 - z okazji wspomnienia świętego Krzysztofa, odbędzie się błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów, podczas którego będziemy prosić o bezpieczeństwo dla wszystkich ich użytkowników.

W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali:

• We wtorek, 20 lipca - błogosławionego Czesława, duchowego syna świętego Dominika, od którego przyjął habit dominikański;
  • W czwartek, 22 lipca - świętą Marię Magdalenę, której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu Zmartwychwstałego Pana;
  • W piątek, 23 lipca - świętą Brygidę, Patronkę Europy, matkę ośmiorga dzieci, które przykładnie wychowała, a potem dała początek nowej rodzinie zakonnej. Jest autorką dzieł mistycznych;
  • W sobotę, 24 lipca - świętą Kingę, która prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu.

Dzisiejsza składka na Mszach Świętych przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.

Rodzinom od Numeru: 81 - 90 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 91 - 100.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Pająk i Pani Barbary Wątroba.

Dla niewidomych