Lachowice, dnia: 12 lipca 2009 roku

" Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to,
czym dzieli się z innymi. " - Jan Paweł II

Dziś kolejna lipcowa niedziela.
W dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy pytanie o życie wieczne. Co należy zrobić, by je osiągnąć? To winno być jednym z fundamentalnych pytań naszego życia, przecież jesteśmy przeznaczeni do życia wiecznego. Niech dzisiejszy udział we Mszy Świętej umocni nasze pragnienie szukania osobistej i prostej drogi do wieczności.

W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. To najważniejszy dzień tygodnia, kiedy szczególnie uroczyście i we wspólnocie celebrujemy Eucharystię. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Nie zapomnijmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

Witamy serdecznie wczasowiczów i turystów. Życzymy dużo słońca, dobrego wypoczynku i Bożego Błogosławieństwa.

Bardzo bogaty jest liturgiczny kalendarz obecnego tygodnia. Będziemy obchodzić wspomnienia:
  • W poniedziałek, 12 lipca - świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, który porzucił godność kapelana cesarza, by podążyć śladami świętego Wojciecha.
  • We wtorek, 13 lipca - świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, dwóch pustelników, prowadzących niezwykle surowe życie, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego;
  • We czwartek, 15 lipca - świętego Bonawentury, franciszkańskiego zakonnika, profesora filozofii i teologii, generała tego zakonu i wreszcie kardynała.
  • W piątek, 16 lipca - Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel. Nawiązuje ono do klasztoru na górze Karmel, z którego mnisi dotarli do Europy i zaczęli upowszechniać zwyczaj noszenia szkaplerza Najświętszej Maryi Panny jako znaku zbawienia, ratunku w niebezpieczeństwach i przymierza pokoju.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy ku czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy świętej o godzinie 7:00 rano - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Dziś w ramach II Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej 2010 w naszym Kościele o godzinie 17:00 odbędzie się Koncert organowy.

Rodzinom od Numeru: 71 - 80 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 81 - 90.

W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pana Antoniego Dyducha i Pani Józefy Młyńskiej.

Dla niewidomych