MiosierdzieLachowice, dnia: 11.04.2010 roku

„Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia.
W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój,
a człowiek szczęście!
To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry,
Kościołowi w Krakowie i w Polsce,
oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia,
którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata.
Bądźcie świadkami miłosierdzia!” - Jan Paweł II

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego.
W koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy: „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z „orbity” Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje tak jak życiodajnej wody. W niedzielę Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić codzienne praktykowanie „wyobraźni miłosierdzia”, do czego tak bardzo zachęcał nas papież Jan Paweł II podczas ostatniej pielgrzymki do Polski, w 2002 roku.

W dzisiejszą niedzielę dzieci, które w Wielkim Poście podjęły wielkopostną akcję pomocy chorym dzieciom - przynoszą skarbonki z różnych wyrzeczeń i składają je w darze przed ołtarzem.

We wtorek o godzinie 18.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta  w intencji ofiar tragedii po katastrofie samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim - o Boże Miłosierdzie dla nich a także za ich rodziny i bliskich.

W tym tygodniu patronuje nam:
We wtorek święty Marcin I, papież i męczennik.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy ku czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00 - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W tym tygodniu dzieci z klasy drugiej przyjdą do kościoła w środę i piątek na godzinę 16.30 na przygotowanie liturgiczne przed Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.

W sobotę o godzinie 17.00 - w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.

W piątek 16 kwietnia papież Benedykt XVI będzie obchodził 83 urodziny. Pamiętajmy o nim w modlitwie, prośmy Boga o wsparcie dla jego sił duchowych i fizycznych, by cały Kościół czuł jego ojcowską troskę i opiekę.

W przyszła niedzielę, po każdej Mszy Świętej, odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc w budowie Domu Parafialnego w nowo powstałej parafii Bańska Wyżna.

Rodzinom od Numeru: 301 - 310 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 311 - 320.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Emilii Krawczyk i Pana Janusza Zyzańskiego.

Dla niewidomych