08Z098Lachowice, dnia: 05.04.2010 roku

Z tego miejsca, gdzie zmartwychwstanie
zostało ogłoszone najpierw niewiastom, a później apostołom,
wzywam usilnie wszystkich członków Kościoła,
aby na nowo przyrzekli posłuszeństwo
Bożemu nakazowi niesienia Ewangelii aż po krańce ziemi.
U zarania nowego tysiąclecia
ogromna jest potrzeba głoszenia na dachach
Dobrej Nowiny o tym, iż «tak (...) Bóg umiłował świat,
że Syna swego Jednorodzonego dał,
aby każdy, kto w Niego wierzy,
nie zginął, ale miał życie wieczne
Ty masz słowa życia wiecznego – Jan Paweł II

Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy - Wielkanocny Poniedziałek.  Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego - Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, mają bardzo uroczysty charakter, do tego stopnia, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie Zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się, więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy Nieba. Baczmy jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne. Jak już zapowiedziano, dziś w kościołach całej Polski modlitewnie i materialnie wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II we Krakowie.

Następna niedziela, kończąca oktawę Wielkanocy, tak zwana przewodnia lub biała, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje w piątek abstynencja od pokarmów mięsnych.

6 czerwca 2010 roku, na Placu Piłsudzkiego w Warszawie, odbędzie się uroczystość beatyfikacyjna księdza Jerzego Popiełuszki. Sługa Boży zostanie beatyfikowany jako męczennik za wiarę. Do udziału w beatyfikacji księdza Jerzego zaprasza wiernych ksiądz Arcybiskup Kazimierz Nycz. Chętni, którzy by chcieli wziąć udział w uroczystości beatyfikacji, proszeni są aby, zapisali się w zakrystii do 11 kwietnia na wspólny dekanalny wyjazd na tę uroczystość.

Rodzinom od Numeru: 281 - 300 serdecznie dziękujemy za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 301 - 310.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele w intencji o Miłosierdzie Boże dla całego świata Róże: Pani Marii Ćwiertnia i Pani Agaty Zyzańskiej.

Dla niewidomych