Lachowice, dnia: 8 listopada 2009 roku
Naród, któremu odebrano jego polityczną niepodległość
w sposób czasem brutalny, gwałtowny,
pozostał sobą przez swoją kulturę.
I to dziedzictwo każdy z nas,
a ja w sposób szczególny, nosimy w sobie.
To nam przekazują nasze matki i nasi ojcowie,
to nam przekazuje nasza szkoła.
To dziedzictwo jest chrześcijańskie,
jest, więc równocześnie zakorzenione w Kościele,
w tysiącleciu chrześcijaństwa polskiego - Jan Paweł II
Msze Święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.
O godzinie 16.30 - Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych.
Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych.
Jutro - świętujemy rocznicę konsekracji Bazyliki Laterańskiej na znak, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego.
Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet, kiedy wybudowano bazylikę nad grobem świętego Piotra Apostoła na Watykanie, zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do niej znajduje się napis: „ Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata ”.
W środę, 11 listopada, obchodzimy narodowe Święto Niepodległości.
Choć żyjemy już w wolnej Ojczyźnie, ciągle musimy pamiętać o potrzebie odrodzenia i dźwigania się narodu w wielu różnych wymiarach. Obok oficjalnych obchodów nasze kościoły i domy wypełnią się modlitwą za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski, i za tych, którzy kształtują jej współczesność.
W tym tygodniu patronują nam:
- We wtorek - święty Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.
- W środę - święty Marcin, żołnierz rzymski, po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours.
- W piątek - święty Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.
Dziś w Parafii Sucha Beskidzka o godz. 16.00 w Domu Katolickim rozpoczynają się nauki dla przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.
Rodzinom od Numeru: 21 - 40 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 41 - 50.
W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Anny Baca i Pani Stanisławy Bałazy.
Pani Annie Miśkowiec, składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty do naszej świątyni.
Dla niewidomych