ChomikImageLachowice, dnia: 20 września 2009 roku

Bolesne doświadczenia historii
wyostrzyły naszą wrażliwość w zakresie podstawowych praw człowieka i praw narodu:
zwłaszcza praw do wolności, do suwerennego bytu,
do poszanowania wolności sumienia i religii,
praw ludzkiej pracy.

Msze Święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.
O godzinie 17.30 – Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych.

W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dzisiaj Parafialne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony.

Dziękczynienie za plony łączy się ze Mszą Świętą, gdyż Eucharystia jest najlepszym dziękczynieniem za zbiory i owoce pracy ludzkiej. Dziękujemy dziś Ojcu Niebieskiemu za tegoroczne żniwa, zbiory z naszych pól, ogrodów i sadów. Módlmy się w intencji naszych rolników o błogosławieństwo Boże w rolniczym trudzie, oraz o zrozumienie przez wszystkie warstwy społeczne bardzo ważnego wkładu mieszkańców wsi w dobro narodu.

Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu.

Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas tylu pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny najpierw naszego umiłowanego Jana Pawła II, a ostatnio Ojca Świętego Benedykta XVI, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, by właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młodsze pokolenie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Jutro – święty Mateusz, apostoł i ewangelista.
We wtorek – błogosławiona Bernardyna Maria Jabłońska, dziewica.
W środę – święty Ojciec Pio z Pietrelciny, zakonnik.
W piątek – błogosławiony Władysław z Gielniowa.
W sobotę – święty męczennik Kosma i Damian.

Rodzinom od Numeru: 311 – 320 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 321 – 340.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Julii Pająk i Pani Marii Ślusarczyk.
Dzisiejsza składka na Mszach Świętych przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.

Dla niewidomych