08099Lachowice, dnia: 6 września 2009 roku

Jakżeż łatwo byłoby wymienić
Błędy popełnione w przeszłości i te,
Które wciąż trwają i świadczą o niedowartościowaniu rolnictwa,
Które stało się terenem nieprzemyślanych eksperymentów,
Braku zaufania, a nawet dyskryminacji.
A rolnicy to przecież nie tylko ci, którzy karmią, ale także ci,
Którzy stanowią element stałości i trwania.
Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

Msze Święte dzisiaj o godzinie: 7.00 - 9.00 w kaplicy - 10.15 - 11.45 i ostatnia Msza Święta o godzinie 18.00

Od początku września modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodszego pokolenia. Warto, więc dziś przypomnieć słowa Sługi Bożego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W nurcie tej wrześniowej modlitwy, w zbliżającą się rocznicę terrorystycznej napaści na Word Trade Center w Nowym Jorku 11 września (przypada w najbliższy piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa - Księcia Pokoju, by nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i harmonii, a Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

Wrzesień przemierzamy z Maryją. We wtorek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 - błogosławieństwo nasion przeznaczonych do siewu. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny jest też okazją do specjalnej modlitwy matek i w intencji matek z naszej wspólnoty. Oby wszystkie matki, wychowujące małe i duże dzieci, a także te spodziewające się narodzin potomstwa, zawsze były blisko Maryi - najlepszej z matek.

A w sobotę, 12 września, w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi. Wspomnienie to ma bardzo wyraźny polski akcent, bo ustanowił je papieża Innocentego XI jako dziękczynienie za ocalenie chrześcijańskiej Europy przed nawałą turecką w 1683 roku, do czego przyczynił się król Jan III Sobieski. Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, by uczyć się Chrystusa, by rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. Ona w raz powiedzianym Bogu „fiat” wytrwała w nim do końca.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Jutro - Święty Melchior Grodziecki, pochodzący z Cieszyna jezuita, męczennik, który zginął podczas prześladowania katolików w Czechach. W środę - błogosławiona Aniela Salawa, świecka służąca, tercjarka z Krakowa, człowiek gorliwej modlitwy i umartwienia.

Informujemy, że Parafialne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony, będziemy obchodzić w trzecią niedzielę września.

Rodzinom od Numeru: 281 - 300 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Rodziny od Numeru: 301 - 310.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Marii Ćwiertnia i Pani Agaty Zyzańskiej.
W przyszłą niedzielę XVII - Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dzisiaj o godzinie 14.00 - z domu odbędzie się pogrzeb ś. p. Pana Bronisława Kachla z Lachowic Dolnych. Do uczestnictwa w pogrzebie zaprasza pogrążona w smutku i żałobie rodzina zmarłego.

Dla niewidomych