Lachowice, dnia: 28. września 2025 roku
"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa!
Taka wspaniała modlitwa!
Wspaniała w jej prostocie i jej głębi”.
Jan Paweł II
W dniu dzisiejszym przeżywamy dzień modlitw za młodzież w Archidiecezji Krakowskiej. Dziś po każdej Mszy Świętej przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na duszpasterstwo młodzieży archidiecezji krakowskiej, naszego dekanatu i naszej parafii.
Jutro – przypada święto świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
We wtorek – wspomnienie – św. Hieronima, prezbitera.
W środę – wspomnienie – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
W czwartek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
W sobotę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
We wtorek na Mszy Św. o godz. 18:00 – poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom przygotowującym się do I - komunii św. Po Mszy Świętej spotkanie dla rodziców.
W środę rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy świętej i w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia będziemy odprawiać o godzinie 17:30, a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 18:00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Prosimy dzieci i młodzież, Róże Różańcowe a także Grupy Parafialne o prowadzenie Różańca w kościele według ustalonego harmonogramu, który jest wywieszony przy ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej naszej parafii. Dzieci otrzymają codziennie obrazki, które będą przyklejać na kartkę wg. wzoru, który wywieszony jest w gablocie.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź Święta pierwszopiątkowa w piątek od godz. 17:00. Wizyta chorych w parafii z racji pierwszego piątku w piątek od godz. 9:00. Wszystkich chorych prosimy zgłosić dzisiaj we zakrystii.
Za ofiary składane przed ołtarzem Serca Pana Jezusa i na konto parafii na remont dachu na naszym kościele i ogrodzenia, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
Jubilatów i solenizantów zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.
Trwają zapisy na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych Francji: Lourdes, La Salette i innych. Pozostało jeszcze kilka ostatnich miejsc. Osoby zapisane proszone są o odebranie w zakrystii kart zgłoszeń, wypełnienie ich , podpisanie i zwrócenie w kancelarii lub w zakrystii.
Rodzinom od numeru: 101 - 120 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny 121 - 140. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Kwaśnej i Pani Janiny Kubieniec.

Sięga XIII wieku. Wtedy to w rejon podbabiogórski napłynęła ludność dwoma głównymi szlakami: z północnego zachodu od Śląska, brzegiem Skawy i z północnego wschodu od Krakowa doliną Raby.









