Lachowice, dnia: 03.05.2009 roku
Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania.
Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza,
aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.
Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.
Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.
Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego Miłosierdzia w sakramencie pokuty.
Już jutro, w poniedziałek, 4 maja, obchodzimy przeniesioną z racji przypadającej dziś niedzieli Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.
Msze Święte będą o godzinie: 7.00 – 10.15 – 18.00
W kaplicy na Kralach o godzinie: 17.00
W piątek, 8 maja będziemy celebrowali uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
Będziemy, więc prosić i Maryję, i świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby liczne powołania, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.
Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W środę, 6 maja, obchodzimy też święto Apostołów Filipa i Jakuba.
W przyszłą niedzielę 10 – maja w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać radosną Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy drugiej.
Nabożeństwo Pierwszej Komunii Świętej rozpocznie się o godzinie 10.00
Jest to czas szczególnie ważny w życiu naszej parafii i naszych rodzin.
Dołóżmy wszelkich starań, aby z tej uroczystości wyeliminować wszystko, co jest jej niegodne.
Rodzice! Prosimy was najusilniej: stwórzcie w waszych rodzinach i domach atmosferę religijną, pomóżcie dzieciom w skupieniu przygotować się do spowiedzi i Komunii Świętej i idźcie z nimi do Komunii Świętej.
Spowiedź święta dzieci z klasy drugiej i ich rodzin odbędzie się w sobotę o godzinie 16.00
W tym tygodniu dzieci z klasy drugiej przyjdą na ostatnie przygotowania liturgiczne, do kościoła we wtorek
i w czwartek na godzinę 16.00
W dniu: 24 maja 2009 roku przybędzie do naszej parafii Ks. Biskup Jan Szkodoń z wizytacją kanoniczną.
Ks. Biskup przybędzie jako następca apostołów, by spotkać się z nami i umocnić naszą wiarę.

W czasie jego odwiedzin przeżyjemy wspólne celebracje Eucharystii oraz wiele spotkań z grupami,
które posługują w naszej wspólnocie.
Biskup odwiedzi także chorych leżących w domach i szkoły trudzące się wychowaniem dzieci i młodzieży.
Już teraz zapraszam do udziału w tym ważnym dla naszej wspólnoty wydarzeniu.
Szczegółowy program wizytacji kanonicznej będzie podany w przyszłą niedzielę.
Módlmy się gorliwie, aby spotkanie z ks. biskupem oraz wspólna z nim modlitwa przyniosły obfite owoce w życiu każdego z nas i całej wspólnoty parafialnej.
Rodzinom od Numeru: 41 – 50 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła,
oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 51 – 70
W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Marii Chrząszcz i Pana Antoniego Dyducha.