11Z021Lachowice, dnia: 30. czerwca 2024 roku

" Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi. "

Kończy się czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Dziś zakończenie nabożeństw czerwcowych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź Święta pierwszopiątkowa w piątek od godz. 17:00.

Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Wszystkim wyjeżdżającym i przyjeżdżającym do naszej parafii życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

W TYM TYGODNIU PRZYPADA
• W środę, św. Tomasza Apostoła.
• W czwartek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
• W sobotę, bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

Ruszają internetowe zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Jasnej Górki na Jasną Górę. Szczegóły na profilu Facebooku Pielgrzymki. Natomiast tradycyjne zapisy odbędą się w ostatni weekend lipca oraz od 31 lipca w Parafii w Suchej Beskidzkiej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W niedzielę 7.07.2024 r., będziemy gościć w naszym kościele wolontariusza Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu" z Krakowa. Podzieli się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na budowę przedszkola w afrykańskiej Tanzanii.

W piątek 5 lipca w naszej parafii przy OSP od godz. 8:00 do 12:00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie. Osoby starsze, samotne nie mające własnego transportu proszone są o kontakt dzisiaj z Sołtysem.

Rodzinom od numeru: 1 – 20 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 21 – 40. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Kazimiery Kapała i Pani Marii Kot.

Jutro o godz. 11:30 w kościele odbędzie się pogrzeb ś.p. Józefy Kubieniec z Osiedla Gustofy. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.