11Z021Lachowice, dnia: 2 - czerwca 2024 roku

Nie ustawajcie w modlitwie!
Trzeba się zawsze modlić,
a nigdy nie ustawać,
powiedział Pan Jezus.
Nie samym chlebem żyje człowiek
i nie samą doczesnością.
bł. - Jan Paweł II

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Codziennie o godzinie 18:00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

W tym tygodniu również pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele o godzinie 17:00.

Wizyta chorych w parafii z racji pierwszego piątku w piątek od godz. 9:00.
Wszystkich chorych prosimy dzisiaj zgłosić w zakrystii.

W czwartek, 6 czerwca, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała.

W pierwszy piątek miesiąca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

A w sobotę, 8 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.

Rodzinom od Numeru: 331 - 350 składamy serdeczny Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 351 - 370.  W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pana Janusza Świerkosza i Pani Jadwigi Kachel.