maj ave maria Lachowice, dnia: 19. maja 2024 roku

Nie bójcie się,
otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi
i Jego zbawczej władzy!

Jutro w poniedziałek (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), Kościół obchodzi święto Maryi, Matki Kościoła. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie wraz z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Msze Święte będą o godzinie: 7:00  i 18:00. W kaplicy na Kralach o godzinie: 17:00.

W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana.
W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w tym roku o przygotowanie ołtarzy prosimy:
• Ołtarz - 1 - Przed Domem Państwa Kubielasów, rodziny od numeru: 201- 220.
• Ołtarz - 2 - Przed Domem Strażaka - rodziny od numeru: 221 - 240.
• Ołtarz - 3 - Przed Domem Katolickim - rodziny od numeru: 241 - 260.
• Ołtarz - 4 - Przy Kościele - rodziny od numeru: 261 - 280.
Rodziny przygotowujące poszczególne ołtarze proszone są o kontakt w tym tygodniu z panem kościelnym w zakrystii.

Z radością informujemy, że w najbliższą sobotę 25 maja o godz. 10:00 w Katedrze Wawelskiej, nasz parafianin, diakon Piotr Gwiżdż, przyjmie święcenia kapłańskie z rąk ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Następnego dnia, czyli w niedzielę 26 maja o godz. 11:45 odprawi w naszym parafialnym kościele Mszę świętą prymicyjną oraz udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach w najbliższych dniach, podczas których przeżywa swoje rekolekcje oraz weźmy udział  w uroczystości prymicji, które są świętem całej naszej parafii.

Zachęcamy do kupowania w zakrystii lektury prasy katolickiej.

Rodzinom od numeru: 291 - 310 składamy serdeczny Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego świątyni. W tym tygodniu prosimy    o pomoc przy sprzątaniu kościoła od numeru: 311 - 330.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Stanisławy Marcak i Pani Renaty Cieślak.

Dziś o godz. 14:30 w Ślemieniu na Jasnej Górce, zostanie odprawiona Msza Święta w int. całej naszej parafii.
Dziś też o godz. 13:00 w budynku dawnego gimnazjum w Lachowicach, zebranie wiejskie i wybory sołtysa i rady sołeckiej.