Lachowice, dnia: 19 kwietnia 2009 roku

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jakże, więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty! Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Sługi Bożego Jana Pawła II:

„Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce, oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 roku).

Jedynym lekarstwem na nienawiść, wojnę i ból jest „łaska miłosierdzia”, która koi ludzkie umysły i serca” - nauczał Jan Paweł II. Zawierzajmy Bożemu Miłosierdziu wszystkie nasze sprawy indywidualne, rodzinne, wspólnotowe i zawodowe. Oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego kończy dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Telewizja PULS wraz ze Zgromadzeniem Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przeprowadzi bezpośrednią transmisję Koronki do Miłosierdzia Bożego z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach dziś o godzinie 15.00 - Możemy, więc poprzez telewizję PULS połączyć się ze Światowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach, by wspólnie prosić o łaski i miłosierdzie dla siebie i świata. Ponadto informujemy, że we wszystkie piątki całego roku o godzinie 15.00 - Telewizja PULS przeprowadza bezpośrednią transmisję Godziny Miłosierdzia z Sanktuarium w Krakowie - Łagiewnikach.

W dzisiejszą niedzielę dzieci, które w Wielkim Poście podjęły wielkopostną akcję pomocy chorym dzieciom - przynoszą skarbonki z różnych wyrzeczeń i składają je w darze przed ołtarzem.

Dokładnie dzisiaj przypada czwarta rocznica wyboru Papieża Benedykta XVI.
Modlitewnie wspierajmy jego posługę w naszych trudnych czasach.

W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.
W tym tygodniu celebrujemy także Święto Świętego Marka Ewangelisty (w sobotę, 25 kwietnia).

W tym tygodniu dzieci z klasy drugiej przyjdą do kościoła we wtorek i w czwartek na godzinę 16.30
na przygotowanie liturgiczne przed Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.

W piątek o godzinie 16.00 - odbędzie się spotkanie młodzieży z klasy III - gimnazjum przygotowującej
się do Sakramentu Bierzmowania.

Rodzinom od Numeru 21 - 30 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła,
oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru 31 - 40.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże:
Pani Stanisławy Bałazy i Pana Józefa Żywczaka.