09250Lachowice, dnia: 10 - marca 2024 roku

Wielki Post jest drogą dynamicznej i twórczej refleksji,
która skłania do pokuty, aby ożywić wolę ewangelicznej służby;
jest drogą miłości, która otwiera dusze wiernych
 na braci i zwraca ich ku Bogu.
Św. Jan Paweł II.

W dniu dzisiejszym w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne.
Drodzy bracia i siostry, złączmy się w tych dniach w serdecznej modlitwie, tak w kościele jak i w naszych domach prosząc Boże Miłosierdzie, o łaski dla nas wszystkich, ale szczególnie dla tych których serca są najbardziej oddalone  i najtwardsze do skruszenia. Niech Matka Miłosierdzia będzie dla nas pomocą i szczególną opiekunką razem z patronami naszej parafii, aby ziarno słowa Bożego rzucane przez księdza rekolekcjonistę zaowocowało pogłębionym życiem wiary w naszej parafii.

Jutro od godz. 9:00 odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną. Bardzo prosimy wszystkich chorych, starszych którzy nie mogą uczestniczyć w rekolekcjach w kościele zgłosić dzisiaj w zakrystii. Będzie to już przygotowanie do świąt wielkanocnych.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca.
Po Mszy Świętej wieczornej, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedziele o 16.15 na Gorzkie Żale, a w piątki na Drogę Krzyżową – o 16.15 i w niedzielę po Mszy św. o 11:45. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

Zachęcamy do kupowania w zakrystii lektury prasy katolickiej.
W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny.

Rodzinom od numeru: 81 – 100 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 101 – 120.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Kwaśnej i Pani Stanisławy Marcak.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności ś.p. Edward Ćwiertnia. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.