MB 028 48369c38107c8LACHOWICE 19 LISTOPADA  2023

Pragnienie, by żyć lepiej,
nie jest niczym złym,
ale błędem jest styl życia,
który wyżej stawia dążenie do tego,
by mieć aniżeli być, i chce więcej mieć,
nie po to aby bardziej być,
lecz by doznać w życiu najwięcej przyjemności.
bł. Jan Paweł II

Zmierzamy do końca roku liturgicznego. Oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa w chwale nie powinno napełniać nas lękiem, ale budzić w nas nadzieję, bo jest zapowiedzią pełni wiecznego życia z Bogiem.

W dniu dzisiejszym przypada VII Światowy Dzień Ubogich.

Jutro – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
We wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
W środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

Zachęcamy do kupowania w zakrystii prasę katolicką.
Za ofiary składane dzisiaj na tacę na potrzeby naszego kościoła, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny.

Rodzinom od Numeru: 171 – 190 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła,  oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 191 – 210.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Skubel i Pani Teresy Gałuszka.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Jan Trzop z Osiedla Karówka. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.