11Z021Lachowice, dnia: 3. września 2023 roku

„ Nie wstydźcie się krzyża.

Starajcie się, na co dzień podejmować krzyż”.
Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dzisiaj Parafialne i Gminne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony czyli dożynki. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu dożynek. Wszystkim obecnym na dzisiejszej uroczystości: Parafianom i gościom składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.
O godzinie 8:00 rano zapraszamy do kościoła przedszkolaków, dzieci i młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym. Dzieci z klasy zerowej i pierwszej przyjdą na Msze świętą z tornistrami, książkami i innymi przyborami szkolnymi, które poświęcimy po Mszy świętej. Niech wszystkim dzieciom idącym do szko¬ły zawsze towarzyszy nasza modlitwa i błogosławieństwo.

W piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
W sobotę – bł. Anieli Salawy, dziewicy.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się trzynasty już Tydzień Wychowania. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy  za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej.

Składamy bardzo serdeczne „Bóg Zapłać” Wójtowi Gminy Stryszawa panu Rafałowi Lasek, Skarbnikowi Gminy Stryszawa panu Sławomirowi Łaciakowi wszystkim pracownikom Urzędy Gminy za pozyskanie dla naszej parafii środków finansowych z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w wysokości 509 600 zł. Środki te zostaną wykorzystane na pokrycie nowymi gontami dachu kościoła i parkanu. Serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 361 – 380 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 381 – 400.
W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Joanny Leśniak i Pana Jana Leśniaka.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Edward Zachura z Osiedla Karówka. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.