11Z021Lachowice, dnia: 20. sierpnia 2023 roku

Jakżeż łatwo byłoby wymienić
Błędy popełnione w przeszłości i te,
Które wciąż trwają i świadczą o niedowartościowaniu rolnictwa,
Które stało się terenem nieprzemyślanych eksperymentów,
Braku zaufania, a nawet dyskryminacji.
A rolnicy to przecież nie tylko ci, którzy karmią, ale także ci,
Którzy stanowią element stałości i trwania.

Kończą się już pomału wakacje. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Już dziś podziękujemy dobremu Bogu za piękne, szczęśliwe wakacje i poprosimy o potrzebne łaski i dary w nowym roku pracy.

We wtorek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
W czwartek - święto św. Bartłomieja, apostoła.
W sobotę - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Zachęcamy do kupowania w zakrystii prasę katolicką.
Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej.

Rodzinom od numeru: 321 - 340 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła,
oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 341 - 360. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec kościele Róże: Pani Ireny Rawickiej i Pani Ireny Skubel.

W środę 23 sierpnia w naszej parafii przy OSP od godz. 8:00 do 10:00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala  na wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół  w Polsce i na całym świecie. Osoby starsze, samotne nie mające własnego transportu proszone są dzisiaj o kontakt z Sołtysem.

Sołtys Sołectwa Lachowice i Koło Gospodyń Wiejskich w Lachowicach serdecznie zapraszają wszystkie dzieci z Lachowic na piknik na pożegnanie wakacji, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 27 sierpnia o godz. 14:00. Więcej szczegółów na plakacie przy wejściu do kościoła.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Krzysztof Pająk z Osiedla Zagrody. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.