Lachowice, dnia: 12.04.2009 roku

Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy - Wielkanocny Poniedziałek.
Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego - Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, mają bardzo uroczysty charakter, do tego stopnia, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie Zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się, więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy Nieba. Baczmy jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne. Jak już zapowiedziano, dziś w kościołach całej Polski modlitewnie i materialnie wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieską Akademię Teologiczną w Krakowie. Następna niedziela, kończąca oktawę Wielkanocy, tak zwana przewodnia lub biała, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego.
Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje w piątek abstynencja od pokarmów mięsnych. Jest to trzeci piątek miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 7.00 - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
W piątek o godzinie 16.00 - odbędzie się spotkanie młodzieży z klasy II - gimnazjum przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
W sobotę o godzinie 17.00 - odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klasy II - przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
Rodzinom od Numeru 1 - 20 serdecznie dziękujemy za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru 21 - 30.
W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele w intencji o Miłosierdzie Boże dla całego świata Róże:
  • Pani Anny Baca
  • Pani Stanisławy Marcak.