11Z021
Lachowice, dnia: 16. lipca 2023 rok

„ Można, więc wstąpić na górę,

By tam się zatrzymać,
Oddać się kontemplacji
I zanurzyć się w tajemnicy Bożego świata”.

W tym tygodniu przypad

We wtorek - świętego Szymona z Lipnicy.
W czwartek - błogosławionego Czesława.
W sobotę - święto św. Marii Magdaleny.

Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów mechanicznych w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:15 – na parkingu od strony cmentarza, plebanii i przy domu strażaka. W kaplicy na Kralach po Mszy Św. o godz. 9:00.

W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

Za ofiary składane dzisiaj na tacę na potrzeby naszej parafii, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcamy do kupowania w zakrystii prasę katolicką.

Rodzinom od numeru: 211 – 240 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 241 – 260. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Janiny Wrażeń i Pana Zbigniewa Kulki.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności ś.p. Irena Chrząszcz z Lachowic Dolnych. Módlmy się w jej intencji wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.