11Z021Lachowice, dnia: 11 czerwca 2023 roku.

Kto w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.

We wtorek o godzinie 18:00 - serdecznie zapraszamy na drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Intencje fatimskie prosimy składać w zakrystii.

Przed nami kolejne nabożeństwa czerwcowe, podczas których uwielbiamy Boże Serce. Weźmy w nich udział, potwierdzając w ten sposób naszą miłość do Boga i gotowość wynagradzania za grzechy nie tylko nasze, ale i całego świata.

• We wtorek - św. Antoniego z Padwyy, prezbitera i doktora Kościoła.
• W środę - bł. Michał Kozala, biskupa i męczennika.
• W piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• W sobotę - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca, składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Dziękuję wszystkim za przygotowanie i udział w Uroczystości Bożego Ciała. Dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym na dzwoneczkach, dzieciom klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych. Paniom i Panom niosącym feretrony; Pocztom Sztandarowym, Panom niosącym baldachim, Paniom z Koła Gospodyń, Górnikom, Kołu PCK Lachowice. Dziękuję Pani organistce i Panu kościelnemu. Służbie liturgicznej. Dziękuję naszym Strażakom i Policji za zabezpieczenie drogi, zawsze możemy na nich liczyć w każdej potrzebie. Bóg zapłać. WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJĘ ZA UDZIAŁ W PROCESJI BOŻEGO CIAŁA. NIECH NAM WSZYSTKIM JEZUS EUCHARYSTYCZNY BŁOGOSŁAWI.

Prosimy zainteresowanych otrzymywaniem pomocy żywnościowej z Caritasu o przedstawienie w zakrystii zaświadczeń z GOPS o dochodach. Dochód na 1 osobę nie może przekroczyć:
- 1823,60 osoby samotne
-1410 osoby żyjące w rodzinie

Rodzinom od numeru: 61 - 90 składamy serdeczny Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny  od numeru 91 - 120. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Kwaśnej i Pani Janiny Kubieniec.