0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

11Z021LACHOWICE, DNIA 9 CZERWCA 2023

 

" Zagrody nasze widzieć przychodzi,
i jak się dzieciom Jego powodzi…”

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Świętej adoracja Najświętszego sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.            

 

Dziś w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i komunii świętej.

 

W czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze święte będą o godzinie: 7:00 - 10:00 i ostatnia Msza święta o godzinie 18:00. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji do czterech ołtarzy po Mszy świętej o godzinie 10:00. Dzieci z klasy trzeciej i czwartej niech przyjdą na procesję w strojach liturgicznych, jak również chłopcy z dzwoneczkami i dziewczynki do sypania kwiatów. Na procesję prosimy o zabranie  feretronów  i chorągwi. Strażaków z parafii prosimy o zabezpieczenie trasy na czas procesji.

 

Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Składka na Mszach świętych w Boże Ciało przeznaczona będzie na budownictwo sakralne. Podczas Oktawy Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół kościoła odbywać się będą po Mszy świętej o godzinie 18:00.

 

Prosimy zainteresowanych otrzymywaniem pomocy żywnościowej z Caritasu o przedstawienie w zakrystii zaświadczeń z GOPS o dochodach. Dochód na 1 osobę nie może przekroczyć:
- 1823,60 osoby samotne
- 1410 osoby żyjące w rodzinie

 

Zachęcamy do kupowania w zakrystii lektury prasy katolickiej.

 

Rodzinom od nr: 31 - 60 składamy serdeczny Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od nr: 61 - 90. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Joanny Leśniak i Pana Jana Leśniaka.

Początek strony