0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

11Z021Lachowice, dnia: 28. maja 2023 roku

Nie bójcie się,
otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi
i Jego zbawczej władzy!
Jan Paweł II

Jutro w poniedziałek (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), Kościół obchodzi święto Maryi, Matki Kościoła. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie wraz z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Msze Święte będą o godzinie: 7:00 i 18:00. W kaplicy na Kralach o godzinie: 17:00.

W środę w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny zakończenie nabożeństw majowych a w czwartek rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać po Mszy Świętej rannej lub wieczornej, według porządku Mszy Świętych.

W czwartek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa w piątek od godz. 17:00 Wizyta chorych   w parafii z racji pierwszego piątku w piątek od godz. 9:00. Wszystkich chorych prosimy zgłosić dzisiaj w zakrystii.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w tym roku o przygotowanie ołtarzy prosimy:
• Ołtarz - 1 - Przed Domem Państwa Kubielasów, rodziny od numeru: 121- 140.
• Ołtarz - 2 - Przed Domem Strażaka - rodziny od numeru: 141 - 160.
• Ołtarz - 3 - Przed Domem Katolickim - rodziny od numeru: 161 - 180.
• Ołtarz - 4 - Przy Kościele - rodziny od numeru: 181 - 200.
Rodziny przygotowujące poszczególne ołtarze proszone są o kontakt z panem kościelnym w zakrystii.

Zachęcamy do kupowania w zakrystii lektury prasy katolickiej.

Rodzinom od numeru: 1 - 30 składamy serdeczny Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego świątyni. W tym tygodniu prosimy  o pomoc przy sprzątaniu kościoła od numeru: 31 - 60.  W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Skubel i Pani Teresy Gałuszka.

Dziś o godz. 14:30 w Ślemieniu na Jasnej Górce, zostanie odprawiona Msza Święta w int. całej naszej parafii.

Informujemy, że od 2 czerwca będą przyjmowane intencje mszalne na drugie półrocze tego roku. W związku z tym kancelaria parafialna będzie dodatkowo czynna w najbliższą sobotę od godz. 15:00. Natomiast na pierwsze półrocze 2024 roku intencje mszalne będą przyjmowane od października.

Panu Józefowi Warciakowi z Podsarnia dziękujemy za ofiarowanie drewna na nowy krzyż na cmentarzu a panu Stefanowi Kapała dziękujemy za wykonanie tego krzyż i zamontowanie go.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Józef Chrząszczz Lachowic Dolnych. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony