0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

06210Lachowice, dnia: 30 - kwietnia 2023 roku

W tym jakże szczególnym miesiącu,
biegnijmy do przydrożnych kapliczek,
klęknijmy w domu przed Jej Wizerunkiem,
pójdźmy wreszcie na nabożeństwo,
aby wyśpiewać Jej Litanie.
Św. Jan Paweł II

Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

Jutro 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie będziemy gromadzić się o godz. 18:00 na Eucharystii, po której będziemy odprawiać nabożeństwo majowe. Serdecznie prosimy wszystkich wiernych o liczny udział w tych nabożeństwach majowych.

Dzień 1 maja, to także Święto Pracy, wspomnienie św. Józefa Robotnika.
W środę 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W dniu tym ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Msze Święte, będą jak w każdą niedzielę.
W czwartek, przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika.
W piątek, przypada wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka.
W sobotę, święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź św. pierwszo piątkowa w piątek od godz. 17:00.
Wizyta chorych w parafii z racji pierwszego piątku w piątek od godz. 9:00.
Wszystkich chorych prosimy zgłosić dzisiaj w zakrystii.

W przyszłą niedzielę 7 - maja w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać radosną Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy trzeciej. Nabożeństwo Pierwszej Komunii Świętej rozpocznie się o godzinie 11:45. Jest to czas szczególnie ważny w życiu naszej parafii i naszych rodzin. Spowiedź święta dzieci z klasy trzeciej i ich rodzin odbędzie się w sobotę o godzinie od 16:30 do 17:30.

Przygotowanie liturgiczne dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej będzie w kościele
w poniedziałek o godz. 11:00, w czwartek o godz. 10:00 i w piątek o godz. 14:00.

Rodzinom od numeru: 301 - 330 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 331 - 360. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Barzyckiej i Pana Janusza Zyzańskiego.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

Początek strony