0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

nr 93 jan pawel ii 3Lachowice, dnia: 23 kwietnia 2023 roku

Naród ginie,
Gdy znieprawia swojego ducha
Naród rośnie,
Gdy duch jego coraz bardziej się oczyszcza;
Tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć!
Jan Paweł II

Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek 15 Tygodnia Biblijnego. Biblia zawiera bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.

Jutro – przypada uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i męczennika
We wtorek – święto św. Marka Ewangelisty.
W sobotę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła.
W  sobotę – rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

Wszystkim tym, którzy w Tygodniu Miłosierdzia, złożyli ofiary pieniężne na Seminarium Duchowne składamy serdeczne Bóg zapłać.

Serdecznie zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Rodzinom od numeru: 271 - 300 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu, rodziny od numeru: 301 - 330. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Barbary Wątroba i Pani Henryki Kachel.

Panu Kazimierzowi Kubieniec z Gustofów, składamy serdeczne Bóg zapłać za bezpłatne wywiezienie śmieci z kontenera betonowego do kompostownika.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności Irena Pająk z Lachowic Górnych. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony