0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

dekoracja kosciola peregrynacja 2Lachowice, dnia: 16 kwietnia 2023 roku

 

„W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój,
a człowiek szczęście,
Bądźcie świadkami miłosierdzia!”
Jan Paweł II

 

Dziś II niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Dziś po Mszy świętej  o godzinie 10:15 uczczenie Obrazu Jezusa Miłosiernego i  relikwii Świętego Jana Pawła II i Świętej Siostry Faustyny oraz zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu.

Dziś rozpoczynamy 79. Tydzień Miłosierdzia.
W darze na Seminarium Duchowne, możemy składać ofiary pieniężne.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Za tydzień, trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem XV Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego.

Wychodząc z kościoła prosimy zakupić w zakrystii prasę religijną.

Rodzinom od numeru: 241 - 270 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła, rodziny od numeru: 271 - 300.                                       

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Janiny Wrażeń i Pani Ireny Pająk.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności Piotr Skubel z Lachowic Górnych. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony