0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

08Z098Lachowice, dnia: 10. kwietnia 2023 roku

Z tego miejsca, gdzie zmartwychwstanie
zostało ogłoszone najpierw niewiastom, a później apostołom,
wzywam usilnie wszystkich członków Kościoła,
aby na nowo przyrzekli posłuszeństwo
Bożemu nakazowi niesienia Ewangelii aż po krańce ziemi.
Jan Paweł II

Radość Wielkiej Nocy nadal w nas trwa. Chcemy jak niewiasty idące do grobu, by namaścić ciało Jezusa, odkryć ponownie, że On zmartwychwstał, i tę radość ponieść w świat, dzielić się nią ze wszystkimi. Chrystus zmartwychwstał, śmierć nie ma już nad Nim władzy. Zmartwychwstał i my zmartwychwstaniemy!

Dzisiejsza składka na Mszach Świętych przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Najbliższa niedziela to - zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Tego dnia po Mszy Świętej o godzinie 10:15 uczczenie Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Świętego Jana Pawła II i Świętej Siostry Faustyny.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 79 Tydzień Miłosierdzia. W darze na Seminarium Duchowne, możemy składać ofiary pieniężne.

Zachęcamy do kupowania w zakrystii lektury prasy katolickiej, jest: „Niedziela” – „Gość Niedzielny” – dla najmłodszych „Staś i „Mały Gość Niedzielny”.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

W przyszła niedziele po Mszy Św. o godz. 11:45 – spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.

Z racji na trwającą oktawę Świat Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

Rodzinom od Numeru: 211 - 240 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła, rodziny od Numeru: 241 - 270. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Jadwigi Kachel i Pana Zbigniewa Kulki.

Początek strony