0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

TP 015 483e59808b173Lachowice, dnia: 19 - marca 2023 roku

Wielki Post jest drogą dynamicznej i twórczej refleksji,
która skłania do pokuty, aby ożywić wolę ewangelicznej służby;
jest drogą miłości, która otwiera dusze wiernych
na braci i zwraca ich ku Bogu.
Św. Jan Paweł II.

Jutro Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

W sobotę przypada uroczystość - Zwiastowanie Pańskiego.
Uroczystość tę obchodzimy w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Szczególną formą modlitwy w obronie życia poczętych dzieci jest duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.Serdecznie zachęcamy wiernych, aby podjęli tę piękną współpracę z Dawcą Życia. Szczególnie tę intencję Obrony Życia polecamy istniejącym Różom Żywego Różańca, samotnym, chorym - odmawiającym różaniec. Możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji dziecka poczętego odbędzie się w sobotę na Mszy Świętej o godzinie 7:00 rano. Na ołtarzach bocznych umieszczone są foldery informacyjne oraz deklaracje Duchowej Adopcji. Serdecznie zachęcamy do zabrania ich dzisiaj

Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedziele o 17.15 na Gorzkie Żale, a w piątki na Drogę Krzyżową – o 16.15 i w niedzielę po Mszy św. o 11:45. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

Wszystkim tym którzy złożyli u sołtysa podczas podatku ofiary na utrzymanie czystości na cmentarzu i wywóz kontenerów, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcamy do kupowania w zakrystii lektury prasy katolickiej.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej, odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla chorej Zosi Pająk ze Skawinek, chorej na SMA.

Rodzinom od numeru: 121 – 150 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 151 – 180. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Kwaśnej i Pani Stanisławy Marcak.

Początek strony