w post128Lachowice, dnia: 12. marca 2023 roku.

Będziecie szczęśliwi (…) jeśli staniecie się
wiernymi uczniami Chrystusa!

W dniu dzisiejszym w naszej parafii rozpoczynamy Renowację Misji Świętych.
Drodzy bracia i siostry, złączmy się w tych dniach w serdecznej modlitwie, tak w kościele jak i w naszych domach prosząc Boże Miłosierdzie, o łaski dla nas wszystkich, ale szczególnie dla tych których serca są najbardziej oddalone i najtwardsze do skruszenia. Niech Matka Miłosierdzia będzie dla nas pomocą i szczególną opiekunką razem  z  patronami naszej parafii, aby ziarno słowa Bożego rzucane przez Księzy Misjonarzy zaowocowało pogłębionym życiem wiary w naszej parafii.

Jutro od godz. 9:00 odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną. Bardzo prosimy wszystkich chorych, starszych którzy nie mogą uczestniczyć w rekolekcjach w kościele zgłosić dzisiaj w zakrystii również tych których odwiedzamy z racji pierwszego piątku. Będzie to już przygotowanie do świąt wielkanocnych.

Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16:15 i w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 oraz Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 16:15.

We wtorek nasza parafia będzie uczestniczyła w peregrynacji relikwii bł. Carla Acutisa, współczesnego Patrona młodych. Podczas mszy świętej o godz. 17 będziemy szczególnie modlić się w ich intencji Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież naszej parafii.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Zachęcamy do kupowania w zakrystii lektury prasy katolickiej, jest Gość Niedzielny, Niedziela, dla najmłodszych Staś.

W przyszłą niedzielę, składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszej świątyni.

Rodzinom od numeru: 91 – 120 składamy serdecznie Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 121 – 150. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Joanny Leśniak i Pana Jana Leśniaka.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.