0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

adwent 04Lachowice, dnia: 27 listopada  2021 Roku

„Pan jest blisko, radujmy się…”
Jan Paweł II

Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godzinie: 17:00, ze specjalną oprawą liturgiczną zwłaszcza dla dzieci. Na pierwszych roratach dzieci otrzymają specjalne materiały roratnie.

W środę, święto św. Andrzeja, apostoła.
W sobotę, św. Franciszka, Ksawerego.

W sobotę o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Św. w int. górników.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek,  pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek od godz. 16:00.

Wizyta chorych w parafii z racji pierwszego piątku w piątek od godz. 9:00.
Chorych prosimy zgłosić dzisiaj w zakrystii.

Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele w całej Polsce, odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

W zakrystii są do nabycia Caritasowe świece, dzieło wigilijnej pomocy dla biednych dzieci. Świecę tę należy zapalić na Wigilijnym Stole jako znak Miłości wobec drugiego człowieka. W tym roku minimalna ofiara za świece to 9 zł.

Zbliża się czas świąteczny więc nadchodzi pora by zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo prosimy wszystkich Parafian o zaopatrywanie się w opłatki na stół wigilijny w zakrystii. Można to uczynić  przed i po każdej Mszy świętej. Kupno poświęconych opłatków w naszym kościele jest wyrazem więzi z parafią, a także odpowiedzialności za oprawę muzyczną Mszy i uroczystości kościelnych, ponieważ dochód z ofiar za opłatki przeznaczony będzie na  pokrycie kosztów zatrudnienia Pani Organistki. Złożone ofiary za opłatki niech będą wyrazem wdzięczności wszystkich parafian za jej piękną i potrzebną służbę. Jeśli zależy nam by utrzymać w naszej parafii organistę to podejdźmy do tego wszyscy bardzo odpowiedzialnie i ze zrozumieniem. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zostaną poświęcone Opłatki Wigilijne.

Rodzinom od numeru: 61 – 90 składamy serdeczny Bóg zapłać, za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 91 – 120. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Heleny Mikołajczyk i Pani Ireny Rawickiej.

Zachęcamy do kupowania w zakrystii prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, dla najmłodszych Staś. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.

Początek strony