702Lachowice, dnia: 20. listopada 2022 roku

Trzeba czuwać, troszczyć się
o każde dobro człowiecze.
Nie można pozwolić,
by marnowało się to,
co ludzkie, na tej ziemi.

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10:15 - nabożeństwo dziękczynne. Odmówimy akt zawierzenia siebie, kościoła i świata Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

We wtorek - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację w naszych mieszkaniach i domach.

Za ofiary składane dzisiaj na potrzeby naszej parafii, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od Numeru: 31 - 60 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 61 - 90. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Marii Adamczowskiej i Pana Jerzego Gwiżdża.