1 rozaniecLachowice, dnia: 09.10. 2022 roku.

Modlitwa jest niezbędna w życiu
osobistym i w apostolacie.
Nie może być autentycznego
świadectwa chrześcijańskiego bez modlitwy.
Ona jest źródłem natchnienia,
energii, odwagi w obliczu trudności i przeszkód,
Jest źródłem wytrwałości
i mocy podejmowania inicjatywy.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień.
Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXII Dzień Papieski. Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka do puszek po Mszach Świętych przeznaczona jest na fundację: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.

Razem ze Świętem Janem Pawłem II obecnym w znaku relikwii w naszej parafii i w klimacie modlitwy różańcowej i pogłębionej refleksji, serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości we czwartek na godz. 18.00 na ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

W środę – bł. Jana Beyzyma, prezbitera.
W czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
W sobotę – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca, składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Zbliża się miesiąc listopad – czas modlitwy w intencji naszych zmarłych. Jedną z form duchowej pomocy tym, którzy odeszli już do wieczności jest modlitwa wypominkowa. W  kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych.

Rodzinom od numeru: 271 – 300 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 301 – 330.  W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Stanisławy Marcak i Pani Stanisławy Bałazy.