MB 028 48369c38107c8Lachowice, dnia: 2. października 2022 roku

"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa!
Taka wspaniała modlitwa!
Wspaniała w jej prostocie i jej głębi”.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

• We wtorek - patronuje nam święty Franciszek z Asyżu. Imieniny obchodzi papież Franciszek.
• W środę - święta Faustyna Kowalska, dziewica.
• W piątyek - Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.

Rozpoczął się miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. W naszym kościele nabożeństwo październikowe odprawiamy: codziennie o godz. 17:30 a w niedzielę po Mszy świętej wieczornej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w piątek od godz. 17:00
Wizyta chorych w parafii w piątek od godz. 9:00.
Wszystkich chorych prosimy dzisiaj zgłosić w zakrystii.

W przyszłą niedzielę, 9 października, będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wesprzemy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która zebrane środki przekazuje na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej w zakrystii.
Jubilatów i solenizantów zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

W przyszła niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 w kościele odbędzie się spotkanie dzieci z klasy trzeciej przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.

Rodzinom od numeru: 241 – 270 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny 271 – 300. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pana Jana Leśniaka i Pani Joanny Leśniak.