06Lachowice, dnia: 28 sierpnia 2022 roku

Bądź pozdrowiony krzyżu, gdziekolwiek się znajdujesz,
w polach, przy drogach, na miejscach,
gdzie ludzie cierpią i konają...na miejscach,
gdzie pracują, kształcą się i tworzą.
Jan Paweł II.

Dziś ostatnia niedziela w czasie wakacji. Miłym gościom, którzy odpoczywając w naszej parafii, brali udział w liturgii sprawowanej w tym kościele, dziękujemy za świadectwo wiary i pobożności. Życzymy szczęśliwego powrotu do domów i błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu.

W tym tygodniu przypada:
• Jutro – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
• W czwartek – bł. Bronisławy, dziewicy.
• W sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.
O godzinie 8:00 rano zapraszamy do kościoła przedszkolaków, dzieci i młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym. Dzieci z klasy zerowej i pierwszej przyjdą na Msze świętą z tornistrami, książkami i innymi przyborami szkolnymi, które poświęcimy po Mszy świętej. Niech wszystkim dzieciom idącym do szko¬ły zawsze towarzyszy nasza modlitwa i błogosławieństwo.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. pierwszopiątkowa i na rozpoczęcie roku szkolnego w piątek od godz. 17:00.

Wizyta chorych w parafii z racji pierwszego piątku w piątek od godz. 9:00. Wszystkich chorych prosimy zgłosić dzisiaj w zakrystii.

Informujemy wszystkich parafian, że w niedzielę 18 września na Mszy Świętej o godz. 10:15 - będziemy przeżywać Parafialne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony czyli dożynki.

Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Nowa książka intencji mszalnych jak zapowiadaliśmy, jest dostępna do czerwca przyszłego roku. Intencje  będą przyjmowane od 3 wrześni. Kancelaria parafialna dodatkowo będzie czynna od 3 września tj. sobota, następnie w kolejne dni tygodnia tj. wtorek, środa, piątek od godz. 17:00.

Rodzinom od numeru: 91 - 120 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 121 - 150. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec kościele Róże: Pani Zofii Barzyckiej i Pani Kazimiery Kapała.

Ksiądz Abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski, serdecznie zaprasza na doroczną XXX  Jubileuszową Pielgrzymkę Rodzin, która odbędzie się w niedzielę 11. września tego roku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 9:00 przy stacji „U Piłata”. A o godz. 11:30 będziemy uczestniczyć w Mszy świętej o błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin i małżeństw naszej Archidiecezji, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.