06Lachowice, dnia: 14. sierpnia 2022 roku

Młody człowiek jest wrażliwy naprawdę na
sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe.
Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego,
dlatego szuka, prawdziwych wartości i ceni tych ludzi,
którzy ich nauczają i według nich żyją.

Dziś przypada wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika.

Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą o godz. 7:00 - 10:15 i o godz. 18:00. W kaplicy na Kralach o godz. 9:00. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

W środę przypada - św. Jacka, prezbitera.
W sobotę - św. Bernarda, opata.

W przyszła niedzielę składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszej świątyni.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 18:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Rodzinom od numeru: 31 - 60 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny
od numeru: 61 - 90. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Pająk i Pani Barbary Wątroba.

Serdecznie zapraszamy dzieci z naszej parafii z klas 4,5,6 na parafialny wyjazd do ośrodka rekolekcyjnego na Śnieżnicy w dniach 22-23 sierpnia. Wyjazd w poniedziałek o godz. 8:00 spod OSP w Lachowicach, powrót we wtorek ok. godz. 18:00. W planie wspólna msza święta, spacer po pięknej okolicy, ognisko i wspólne spotkania. Wyjazd jest bezpłatny. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii do jutra 15 sierpnia. Serdecznie zapraszamy!