nr-93-jan-pawel-ii-3Lachowice, dnia: 1 maja 2022 roku

Naród ginie,
Gdy znieprawia swojego ducha
Naród rośnie,
Gdy duch jego coraz bardziej się oczyszcza;
Tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć!

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek 14 Tygodnia Biblijnego. Biblia zawiera bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.

Dziś przypada wspomnienie św. Józefa Robotnika.

Przez cały miesiąc gromadzimy się w kościele na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 18:00. Zachęcamy też do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

We wtorek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
W dniu tym ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Msze Święte, będą jak w każdą niedzielę.

W środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika.
W czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka.
W piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź św. pierwszo piątkowa w piątek od godz. 17:00. Wizyta chorych w parafii z racji pierwszego piątku w piątek od godz. 9:00. Wszystkich chorych prosimy zgłosić dzisiaj w zakrystii.

W środę, czwartek i piątek o godz. 15:30 w kościele, odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.

W przyszłą niedzielę 8 - maja w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać radosną Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy trzeciej. Nabożeństwo Pierwszej Komunii Świętej rozpocznie się o godzinie 11:45. Jest to czas szczególnie ważny w życiu naszej parafii i naszych rodzin. Spowiedź święta dzieci z klasy trzeciej i ich rodzin odbędzie się w sobotę o godzinie od 16:30 do 17:30.

Wszystkim tym, którzy w Tygodniu Miłosierdzia, złożyli ofiary pieniężne na Seminarium Duchowne składamy serdeczne Bóg zapłać.

Obecnie książka intencji mszalnych jest do końca października. Na listopad i kolejne pół roku intencje mszalne będą przyjmowane po wakacjach.

Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Rodzinom od numeru: 21 - 50 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu, rodziny od numeru: 51 - 80. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pana Józefa Żywczaka i Panu Janusza Świerkosza.

Jutro o godz. 14:00 w kościele odbędzie się pogrzeb † Marii Hanusiak z Lachowic Górnych. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.