TP 015 483e59808b173Lachowice, dnia: 27 - marca 2022 roku

Wielki Post jest drogą dynamicznej i twórczej refleksji,
która skłania do pokuty, aby ożywić wolę ewangelicznej służby;
jest drogą miłości, która otwiera dusze wiernych
na braci i zwraca ich ku Bogu.
Św. Jan Paweł II.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek od godz. 17:00.

Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedziele o 17.15 na Gorzkie Żale, a w piątki na Drogę Krzyżową – o 17.15 i w niedzielę po Mszy św. o 11:45. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

Wszystkim tym którzy złożyli u sołtysa podczas podatku ofiary na utrzymanie czystości na cmentarzu i wywóz kontenerów, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zachęcam parafian o dobrej kondycji do wzięcia udziału w Nocnej Drodze Krzyżowej z Lachowic do Sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie w dniu 8 kwietnia. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

Rodzinom od numeru: 331 – 350 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 351 – 380.
W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Rawickiej i Pani Ireny Skubel.

Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.

Jutro o godz. 12:00 w kościele, odbędzie się pogrzeb † Marii Motyka z Lachowic Dolnych. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.