w post128Lachowice, dnia: 20. marca 2022 roku.

Będziecie szczęśliwi (…) jeśli staniecie się
wiernymi uczniami Chrystusa!

W dniu dzisiejszym w naszej parafii rozpoczynamy Misje Święte.
Misje zatem to nic innego, jak głoszenie Królestwa Bożego, królestwa przebaczenia, miłości i pokoju, które sam Jezus głosił, chodząc trzy lata po Ziemi Palestyńskiej. On przychodząc na świat, przyniósł ludziom to Królestwo. I my także - jeśli chcemy - żeby nasz współczesny świat był szczęśliwy, żeby żyło się nam w nim dobrze, w miłości i pokoju, musimy to Królestwo głosić. Temu właśnie służą Misje Święte: abyśmy ożywili swoją osobistą wiarę w Jezusa Chrystusa i zapłonęli pragnie¬niem głoszenia Królestwa Bożego we współczesnym świecie.

Drodzy bracia i siostry, złączmy się w tych dniach w serdecznej modlitwie, tak w kościele jak i w naszych domach prosząc Boże Miłosierdzie, o łaski dla nas wszystkich, ale szczególnie dla tych których serca są najbardziej oddalone i najtwardsze do skruszenia. Niech Matka Miłosierdzia będzie dla nas pomocą i szczególną opiekunką razem   z  patronami naszej parafii, aby ziarno słowa Bożego rzucane przez Księzy Misjonarzy zaowocowało pogłębionym życiem wiary w naszej parafii.

W piątek przypada uroczystość - Zwiastowanie Pańskiego.
Uroczystość tę obchodzimy w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Szczególną formą modlitwy w obronie życia poczętych dzieci jest duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.
Serdecznie zachęcamy wiernych, aby podjęli tę piękną współpracę z Dawcą Życia. Szczególnie tę intencję Obrony Życia polecamy istniejącym Różom Żywego Różańca, samotnym, chorym - odmawiającym różaniec. Możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji dziecka poczętego odbędzie się w piątek na Mszy Świętej o godzinie 8:00.  Na ołtarzach bocznych umieszczone są foldery informacyjne oraz deklaracje Duchowej Adopcji. Serdecznie zachęcamy do zabrania ich dzisiaj.

W środę w misyjnym dniu chorych, od godz. 10:00 odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną. Bardzo prosimy wszystkich chorych, starszych którzy nie mogą uczestniczyć w misjach w kościele zgłosić dzisiaj w zakrystii również tych których odwiedzamy z racji pierwszego piątku. Będzie to już przygotowanie do świąt wielkanocnych.

Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16:15 i w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45
oraz Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 16:15.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest Gość Niedzielny, Niedziela, dla najmłodszych Staś który już jest w cenie 10 zł.

Rodzinom od numeru: 311 – 330 składamy serdecznie Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 331 – 350. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Marii Adamczowskiej i Pani Heleny Mikołajczyk.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności + Janina Ćwiertnia z Osiedla Gustofy. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.