nr 89 wielki post wielkie sa twoje grzechyLachowice, dnia: 13.03.2022 roku

Będziecie szczęśliwi (…) jeśli staniecie się
wiernymi uczniami Chrystusa!
Będziecie szczęśliwi,
jeśli w każdej sytuacji dacie świadectwo,
że prawdziwie ten człowiek jest Synem Bożym!

Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16:15 i w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45
oraz Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 16:15.

Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W środę po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkania rodziców kandydatów do bierzmowania.

W przyszłą trzecią niedziele miesiąca składka na Mszach św. przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Misje Święte. Drodzy Bracia i Siostry! prosimy Was o błagalną modlitwę w intencji misji parafialnych, a szczególnie prosimy tych, którzy cierpią. Ofiarujcie Wasze cierpienia, krzyże w intencji Misji Świętych. Prosimy również o to młodzież i dzieci. Modlitwa w intencji misji św. znajduje się na naszej stronie internetowej oraz na ołtarzach bocznych - włączmy ją do naszych modlitw rodzinnych; mówmy o nich domownikom, znajomym, sąsiadom i zachęcajmy się nawzajem do wzięcia w nich udziału, budujmy klimat przychylny dla misji.

Kiedy misje się już rozpoczną, starajmy się wyciszyć, odłóżmy obowiązki i prace, które możemy wykonać w innym czasie. Więcej czasu poświęćmy na modlitwę, na refleksję nad swoim życiem, bierzmy czynny udział w mszach św. i nabożeństwach misyjnych, dajmy Bogu możliwość, aby przez Swoje Słowo kształtował nasze życie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.

Rodzinom od numeru: 281 – 310 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 311– 330. W przyszła niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Marii Kot i Pana Jerzego Gwiżdża.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności + Henryk Stachowski z Lachowic Dolnych. Módlmy się  w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.