2233Lachowice, dnia: 14 listopada 2021

Wczoraj do ciebie nie należy.
Jutro niepewne...
Tylko dziś jest twoje.

Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych.

Jutro – przypada wspomnienie św. Alberta wielkiego.
W środę – przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
W czwartek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
W piątek – bł. Salomei, zakonnicy.
W sobotę – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Po Mszy Św. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z wywozem kontenerów z cmentarza.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W przyszłą niedzielę składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z wywozem śmieci z naszego cmentarza. Przyznajemy, że dla parafii stanowi to w ostatnich latach poważny problem finansowy. Staramy się te śmieci segregować i wywozić w kontenerach przez Zakład Komunalny tylko plastiki i szkło. Odpady biodegradowalne wywozimy do własnego kompostownika. Za jeden wywieziony do Suchej na wysypisko kontener parafia płaci ok.1000 zł. Tylko od 20 października do dzisiaj wywiezionych zostało 6 kontenerów, za które musimy zapłacić 6 tyś. zł. Od początku roku do października wywieźliśmy ich 7. Jak widać koszty są ogromne. Z przerażeniem patrzymy na ilość plastików i szkła, które jeszcze są na grobach, a które niedługo znajdą się w kontenerach. Z ofiar które złożyliście na cmentarz  u sołtysa wiosną przy podatku zapłaciliśmy 4 kontenery, pozostałe - z ofiar za dzierżawę grobów i ze składek niedzielnych. Niestety w dalszym ciągu wiele grobów jest nieopłaconych w ogóle, a w przypadku wielu opłaconych, termin ważności upłynął. Tylko w ubiegłym i obecnym roku takich grobów, których dzierżawa się skończyła jest 25. Drodzy Parafianie i wszyscy dobrzy nam życzący. Bardzo nam, a sądzę że i wszystkim Parafianom zależy na tym, by nasz cmentarz był czysty, a nie zasypany śmieciami. Jednak widzimy, że jest to olbrzymie obciążenie finansowe. Dlatego bardzo prosimy o zrozumienie, mobilizację, solidarność i ofiarność. To od nas zależy, czy uda nam się ten porządek na cmentarzu utrzymać.

Rodzinom od numeru: 241 - 260 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 261 - 290.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Jadwigi Kachel i Pana Zbigniewa Kulki.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: śp. † Krystyna Dyduch, † Józefa Adamek, † Stanisław Baca. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen