KND 010 wersja 1cLachowice, dnia: 31. Października 2021 roku

Bóg jest Bogiem żywych,
nie umarłych.
Jan Paweł II.

Dziękujemy dzisiaj Bogu za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.

Jutro przypada Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Msze Święte będą o godzinie 7:00 – 9:00 w kaplicy – 10:15 – 14:00. Po Mszy Świętej o godzinie 14:00 – procesja na cmentarz i  modlitwy wypominkowe za naszych bliskich zmarłych.

We wtorek przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. Po Mszy świętej o godzinie 10:15 – procesja na cmentarz i  modlitwy wypominkowe za naszych bliskich zmarłych.

W tygodniu po Mszach świętych wieczornych wypominki listopadowe i modlitwy za zmarłych.

W czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek od godz. 16:00.
Po Mszy Świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
Wizyta chorych w parafii z racji pierwszego piątku może się odbyć tylko na wyraźną prośbę rodziny zgłoszoną dzisiaj w zakrystii.

W najbliższą sobotę od godz. 16:00 zapraszamy parafian na adorację Pana Jezusa  w Najświętszym Sakramencie.

W przyszła niedzielę po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

Rodzinom od numeru: 161 – 210 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 211 – 240. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Anny Baca i Pani Stanisławy Bałazy.

We wtorek o godz. 14:00 w kościele, odbędzie się pogrzeb ś.p. Stanisława Kubieńca z Osiedla Karczówka. A w środę o godz. 11:30 w kościele odbędzie się pogrzeb ś.p. Zofii Dyduch z Osiedla Zagródki a we czwartek o godz. 11:30 w kościele, odbędzie się pogrzeb ś.p. Ireny Sobańskiej z Osiedla Mączne. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.