Lachowice, dnia: 29 marca 2009 roku

Od dnia dzisiejszego w kościele rozpoczyna się okres większej żałoby - krzyże i obrazy zasłonięte, zbliżamy się do Wielkiego Tygodnia.

Informujemy, że od dzisiejszej niedzieli Msze Święte wieczorne w niedziele i w tygodniu odprawiane będą o godzinie 18.00

Dziś po Mszy Świętej o godzinie 11.45 - Droga Krzyżowa.
Gorzkie Żale o godzinie 17.00
W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 17.00

Jutro - księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w parafii.
Od godziny 9.00 - Lachowice Górne
Od godziny 10.15 - Lachowice Dolne
Wszystkich chorych, prosimy zgłosić dzisiaj w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
W tym tygodniu odwiedziny chorych w naszej parafii z racji pierwszego piątku - odbędą się w piątek.

Cztery lata temu (2 kwietnia 2005) z wielkim bólem żegnaliśmy umierającego Ojca Świętego Jana Pawła II. Ciągle pamiętając o nim, odczuwamy wewnętrzną potrzebę podążania jego drogą.
W rocznicę Jego błogosławionej śmierci, bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian: na Msze Świętą i Nabożeństwo w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II.
W zakrystii są do nabycia przygotowane przez Centrum Jana Pawła II w Krakowie, Świece - Światełka Nadziei - jako wyraz wdzięczności za Dar Osoby Sługi Bożego Jana Pawła II.

Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową.
Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam przeżywanie w pogłębiony sposób tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.
Podczas Mszy Świętych o godzinie 10.15 - poświęcimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa - Mesjasza.

Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże - symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach.
Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Msza Święta w intencjach polecanych Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godzinie 18.00

W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki na stół wielkanocny.

Rodzinom od Numeru 401 - 410 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Rodziny od Numeru 411 - 420.

W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 w naszym Domu Katolickim odbędzie się spotkanie podwórkowego Kółka Różańcowego dzieci.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Gustof i Pana Jerzego Kubieńca.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej:

• TYGODNIK NIEDZIELA
  • GOŚĆ NIEDZIELNY