0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

MB 028 48369c38107c8Lachowice, dnia: 26. września 2021 roku

"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa!
Jan Paweł II

W piątek rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy świętej i w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia będziemy odprawiać o godzinie 17:30, a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 18:00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy  o wspólne odmawianie różańców domach. Prosimy dzieci i młodzież, Róże Różańcowe a także Grupy Parafialne o prowadzenie Różańca  w kościele według ustalonego harmonogramu, który jest wywieszony przy ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej naszej parafii. Dzieci otrzymają plansze na których będą odnotowywać swój udział w nabożeństwach.

Poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci z klasy III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej będzie w środę o godz. 18:00. Po Mszy Świętej spotkanie informacyjne dla rodziców.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17:00

Wizyta chorych w parafii z racji pierwszego piątku w piątek od godz. 9:00. Wszystkich chorych prosimy zgłosić dzisiaj w zakrystii.

W najbliższą sobotę od godz. 17:00 zapraszamy parafian na adorację Pana Jezusa  w Najświętszym Sakramencie. Tą godzinę uwielbienia wraz z nabożeństwem różańcowym poprowadzi nasza Grupa Apostolska.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• Jutro - święty Wincenty a Paulo.
• We wtorek - święty Wacław.
• W środę - święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał.
• W piątek - święta Teresa od Dzieciątka Jezus.
• W sobotę - święci Aniołowie Stróżowie.

W piątek po Mszy Świętej wieczornej w kościele, odbędzie się spotkanie młodzieży z klasy VII – VIII Szkoły Podstawowej i młodzieży z klasy I Szkoły Średniej kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Jubilatów i solenizantów zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

Dziś obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek, na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

Rodzinom od nr 61 - 80 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od nr 81 - 100.  W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Marii Adamczowskiej i Pana Jerzego Gwiżdża.

Początek strony