09250Lachowice, dnia: 5. września 2021 roku
„ Nie wstydźcie się krzyża.
Starajcie się, na co dzień podejmować krzyż”.
Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.

W środę – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
W czwartek – bł. Anieli Salawy, dziewicy.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się dziesiąty już Tydzień Wychowania. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

19 września na Mszy Świętej o godz. 10:15 – będziemy przeżywać Parafialne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony czyli dożynki.

W związku z pojawiającymi się wśród parafian coraz częstszymi głosami, że pani organistka zrezygnowała z grania w naszej parafii z tego powodu, że parafii nie stać na jej utrzymanie. To prostujemy, że jest to absolutnie nieprawda. Jeśli ktoś jest zainteresowany z jakich powodów osobistych pani organista zrezygnowała to proszę ją o to zapytać, a oszczerstwa i pomówienia należałoby odwołać.

Rodzinom od numeru: 1 – 20 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 21 – 40.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Barbary Wątroba i Pani Henryki Kachel.