0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

10Z055Lachowice, dnia: 8 sierpnia 2021

Tu, na Jasnej Górze, gdzie mieszka Królowa Polski,
w jakiś sposób zawsze byliśmy wolni.
O Jasną Górę też opierała się nadzieja narodu oraz wytrwałe
dążenie do odzyskania niepodległości,
wyrażane w tych słowach: „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie,
Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!”.
Jan Paweł II

Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

Jutro - przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża.
We wtorek - przypada święto św. Wawrzyńca.
W środę - św. Klary.
W piątek - przypada święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

W piątek 13-go sierpnia o godzinie 18:00 - serdecznie zapraszamy na czwarte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, czcicieli Matki Bożej Fatimskiej. Intencje Fatimskie prosimy składać w zakrystii.

W sobotę - przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

Zachęcamy do lektury prasy katolickie.

W przyszła trzecią niedzielę miesiąca składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

Rodzinom od numeru: 341 – 360 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 361 – 380. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Stanisławy Marcak i Pani Anny Baca.

Dziś w naszym kościele, o godz. 17:00 odbędzie się XII Beskidzki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, pod kierownictwem artystycznym festiwalu dr hab. Wacława Golonki. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

Początek strony