0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

im 1 242Lachowice, dnia: 1. sierpnia 2021 roku

Chociaż nie jestem wśród was na co dzień,
jak bywało przez tyle lat dawniej -
to przecież noszę w sercu wielką troskę.
Wielką, ogromną troskę.
Jest to, moi drodzy, troska o was.
Właśnie dlatego,
że od was zależy jutrzejszy dzień.
Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.
Po Mszy Świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Bogu za dar Eucharystii, oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek - będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
Okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej w piątek od godz. 17:00.

Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej.

Zachęcamy do nabywania, lektury prasy katolickiej.

Rodzinom od numeru: 321 - 340 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 341 - 360. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Joanny Leśniak i Pana Jana Leśniaka.

Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, życzymy dużo słońca, pogody ducha. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia

W przyszłą niedzielę w naszym kościele o godz. 17:00 odbędzie się XII Beskidzki Festiwal Muzygi Organowej i Kameralnej, pod kierownictwem artystycznym festiwalu dr hab. Wacława Golonki. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Początek strony