11Z021Lachowice, dnia: 20. czerwca 2021 roku

Módlmy się, aby wiara Piotra i Pawła
umacniała nasze wspólne świadectwo i sprawiła,
że będziemy gotowi - w razie potrzeby
nawet na męczeństwo.

Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

W środę, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

W czwartek przypada - Uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

W piątek dzieci i młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji zapraszamy serdecznie do kościoła wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszę Świętą w piątek o godzinie 8:00 rano. Niech uczestnictwo w tej Mszy Świętej - nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzieży, będzie tym pięknym akcentem wieńczącym trud całorocznej pracy. W piątek od godz. 17:00 w kościele, będzie okazja do spowiedzi św. przed odpustem i na zakończenie roku szkolnego.

Za ofiary składane dziś na tacę na potrzeby naszej świątyni, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Rodzin od numeru: 201 - 220 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 221 - 240. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec  w kościele Róże: Pani Barbary Wątroba i Pani Henryki Kachel. Panu Kazimierzowi Kubieniec z Gustofów składamy serdeczne podziękowania za wywiezienie skoszonej trawy z terenu kościoła. Bóg zapłać.

Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.